Kamisori II

Kamisori II

Další provedení japonské břitvy, nyní jsem se snažil trochu více přiblížit původní předloze.

Kamisori


Polotovar který uznal nakonec větší proměnu. Tuto břitvu jsem pro porovnání nechal zakalit u profesionálů s požadovanou trvdostí 62 HRC.
Rozdíly v trvanlivosti ostří ve srováním s tou, co jsem si kalil sám nepozoruji. Na závěry je však ještě brzy, uvidím po delším používání.
Polotovar


Strana OMOTE

OMOTE

Strana URA
URA

Broušení

Tuto břitvu jsem se rozhodl nabrousit "celou" na japonských přírodních kamenech. V úvozovkách proto, že založení rovin ostří a hrubování jsem dělal na DMT desce a Kingovi 1000, 

Pořadí snímků z mikroskopu:

1 - DMT a po něm King 1000 
2 - Honyama + botan
3 - Honyama + tenjou 
4 - Ozuku + tenjou 
5 - Ozuku + mejiro 
6 - Ozuku + tomo nagura
7 - Ozuku 
8 - Řemen s diamantovým sprejem

Je pravdou, že jsem se při broušeí hrál s kameny a nagurami a postup by šel zjednodušit. Chtěl jsem si ale ověřit vztahy mezi podkladovým kamenem (hozan) a druhem nagury a tak jsem si hrál. Fotky jsou z mikroskopu s VGA rozlišením.


Broušení

Velmi jemné škrábance se na saténovém ostří objevili až na Ozuku s vodou (7) a na řemenu se mírně zvýraznili. Nejdříve jsem si myslel, že to dělají vměstky v Ozuku. Vypadá to ale, že jsem jenom neočistil kámen po nagurách dostatečně pečlivě. Škrábance jsou velmi jemné, přirovnal bych to ke škrábancům z CF ale nebylo jich tolik. Na výsledek to nemělo žádný vliv a vlasový test dopadl dobře po celé délce ostří.


Radyx, jaro 2014


Designed by Pavel Mikuš | Programmed by AWEX